Menu
Your Cart

костюми захисні

костюми захисні

Костюм захисний Л-1

Деякі види професій пов'язані з підвищеним ризиком здоров'ю. Службовці силових структур, рятувальники, працівники хімічних підприємств регулярно стикаються з небезпечними факторами, які можуть мати неприємні наслідки для організму. Щоб уникнути цього, рекомендується використовувати спеціальний захисний костюм Л-1.

Купити захисний костюм Л-1 в Україні ви можете у компанії «Цивільний захист КР». Ми є офіційним дилером українського виробника захисних костюмів Л-1, тому ви отримуєте:

 • вигідні ціни без посередників;
 • підтверджена паспортом якість та повний пакет дозвільної документації;
 • будь-яка кількість – доставимо партію костюмів у адекватні терміни.

 костюм хімічного захисту Л-1

Призначення комплекту хімічного захисту

Захисний костюм Л-1 призначений для комплексного захисту шкіри від небезпечних сполук хімічної та біологічної природи. Його можна носити на вулиці або в приміщеннях, уражених різними отруйними компонентами. Використовують комплект при здійсненні дезінфекційних заходів, дій щодо дегазації та дезактивації. Крім того, захисний костюм Л-1 захищає від радіації, радіоактивного пилу, парів кислоти.

Комплект призначений для багаторазового використання, легко піддається знезараженню. Однак він не ізолюючий, і має доповнюватися індивідуальними засобами для захисту дихальних органів та особи. Також костюм не врятує від опіків, тому не слід носити його поряд із джерелом займання.

Навіщо потрібний захисний костюм Л-1? Головна мета його носіння – захист шкіри та одягу від:

 • небезпечних для організму твердих, рідких, газоподібних сполук;
 • негативної дії радіоактивних пилових частинок;
 • пари аерозолів, АХОВ, суспензій, що розпорошуються на вулиці або в приміщенні.

Особливість цього комплекту в тому, що він не тільки активний щодо радіації та хімічних атак, а й від слабких кислотних розчинів. Завдяки цьому його можна використовувати при різних аваріях та кислотних дощах.

Важливо: костюм хімічного захисту призначений для застосування лише за умов, коли склад небезпечних речовин добре відомий. Якщо з'єднання, що потрапили в атмосферу, не вивчені повною мірою, застосування захисного комплекту є недоцільним!

Зовнішній вигляд та опис комплекту хімічного захисту

У стандартний комплект захисного костюма Л-1 входить:

 • верхня частина з капюшоном (куртка);
 • нижня частина (напівкомбінезон);
 • рукавички із прогумованої тканини.

защитный костюм от радиации

По краях рукавів є манжети, що щільно облягають зап'ястя, які запобігають проникненню шкідливих речовин усередину. Для надійної фіксації костюм має полімерні застібки. Для зручності перенесення та транспортування на додаток йде спеціальна сумка.

Легкий захисний костюм Л-1 випускається в 4-х розмірах, тому кожен може підібрати комплект під свій зріст та розмір взуття.

 • до 170 см; взуття 39-41 розмір;
 • 172-180 см, взуття 42-43 розмір;
 • 182-190 см, взуття 44-45 розмір;
 • більше 192 см, взуття 46-48 розмір.

Крім зростання та розміру взуття костюми відрізняються обсягом охоплення грудей. Загалом, комплект підійде дорослим людям вище 158 см і тим, хто носить взуття більше 37 розмірів.

Склад та характеристики захисного костюму

Вага захисного комплекту приблизно 3,3-3,5 кг. Виготовляють його із спеціального еластичного матеріалу УНКЛ-3 та тканини Т-15. Остання має чудові герметичні якості, що є головною причиною безпеки від хімічних речовин. Однак його властивості посилені за рахунок прогумованої оболонки, яка робить комплект еластичною.

В результаті людина може безперешкодно носити комплект та виконати необхідні дії без сковування рухів. Таким чином, головна особливість та ключова перевага захисного комплекту – мобільність.

Що ж до технічних характеристик, то експлуатувати костюм можна у діапазоні температур –40 - +36 °З. Час його носіння визначається нормами трудового законодавства. Щоразу після експлуатації потрібно проводити обробку дезинфікуючими засобами, наприклад, хлораміном.

Захисний костюм Л-1 українського виробництва має гарантований термін зберігання 10,5 років. Практика показує, що в умовах активної експлуатації, при дотриманні правил носіння та догляду він легко витримує цей період, і навіть більше.

Як правильно одягати та знімати захисний костюм

Одягати костюм захисний Л-1 слід відповідно до певних правил. Тільки у цьому випадку він забезпечить надійний захист. Вони такі:

 1. Костюм дістають із сумки та розстеляють на підлозі приміщення чи землі.
 2. Насамперед надягають брючну частину, потім до них кріплять куртку за допомогою спеціальних застібок. При необхідності надягають ремінь.
 3. Далі надягають засоби захисту особи (протигаз), і тільки після цього натягують каптур на голову, а зверху - каску або шолом.
 4. В останню чергу одягають рукавиці та застібають рукавні петлі.
  Костюм носять поверх нижньої білизни чи повсякденного одягу, залежно від температурних умов.

Знімати комплект можна лише після видалення джерела небезпеки на достатню відстань. Так само, як і при надяганні, дії суворо послідовні:

 1. Спочатку звільняють руки, знімають ремінь та спорядження, якщо воно є.
 2. На шиї, куртці та штанах розстібають кріплення.
 3. Знімають куртку та штани так, щоб торкатися лише внутрішньої сторони костюма.
 4. Від протигазу позбавляються в останню чергу.

костюм захисний Л-1

Після зняття костюм захисний Л-1 із тканини Т-15 підлягає дезінфекції, потім його складають у похідну сумку. Куртку та штани скручують рулоном, зверху укладають рукавиці.

Щоб продовжити термін використання, виріб слід зберігати правильно. Його потрібно тримати далеко від джерел тепла, не нагрівати. Одягати безпосередньо перед здійсненням знезаражувальних робіт, а після зняття обов'язково проводити обробку. За дотримання цих вимог використовувати комплект можна максимально довго.

Переваги використання захисного костюма

Виріб Л-1 надійно захищає людину від багатьох негативних факторів та зберігає її здоров'я у небезпечних ситуаціях. Недоліки у нього практично відсутні, за винятком того, що він не матиме позитивного ефекту у разі ядерного удару, що трапився на невеликій відстані від людини.

В іншому він дуже функціональний і впорається з покладеними на нього завданнями. По-перше, він зводить до мінімуму ризик потрапляння в організм будь-яких отруйних компонентів, які утворюються під час непередбачених ситуацій на підприємствах. По-друге, він захистить від пар кислоти та хімічних терористичних атак.

Костюм дозволяє виконувати будь-які функції, пов'язані з усуненням наслідків надзвичайних ситуацій, катастроф, погодних явищ. Він мобільний, не погіршує рухливість людини завдяки гумовому еластичному покриттю. Сам матеріал, з якого виготовлений комплект, відрізняється герметичністю, яка не втрачається довгий час.

Щоб забезпечити працівникам максимальну безпеку під час виконання складної роботи, поспішайте замовити захисний костюм Л-1 у нас. Усі костюми сертифіковані відповідно до українського та міжнародного законодавства. На кожну партію надається паспорт.

ВІДПОВІДІ НА ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

Захисний костюм Л-1 захищає від радіації?

Так. Костюм захисний Л-1 захищає шкіру людини від впливу радіації та радіаційного пилу. Також легкий захисний костюм Л-1 захищає шкіру людини від впливу хімічної зброї та бактеріалогічної зброї.

Як правильно вибрати розмір захисного костюма від радіації?

Захисний костюм від радіації Л-1 виготовляється у 4-х ростах. Для того, щоб правильно підібрати собі костюм хімічного захисту Л-1, потрібно сказати нашому менеджеру Ваше зростання або зростання людини, яка буде застосовувати цей захисний засіб.

Якщо путін застосовуватиме ядерну зброю, чи допоможе захисний костюм Л-1?

Костюм захисний може захистити від дії радіації лише частини Вашого тіла, а точніше шкірні покрови. Для повного захисту від впливу радіації також необхідно захищати органи дихання та слизову оболонку. Для цих цілей потрібен фільтруючий протигаз, який має ФПК (фільтруюче-поглащаюча коробка), до складу якої входить захист від радіації та радіактивного пилу. Це може бути протигаз, що фільтрує, з ФПК ГП-7к, яка призначена для очищення вдихуваного повітря в тому числі і від радіактивних пар і пилу.

Виробник: ТОВ НВП Захист України Модель: Костюм захисний Л-1 (легкий)
Костюм захисний Л-1 (легкий) Захисний костюм Л-1 призначений для запобігання потрапляння на шкіряні покрови людини та її натільний одяг небезпечних компонентів, що знаходяться у твердому, рідкому та газоподібному стані. Застосовується проти впливу пилу, що має радіактивне походження, суспензії, АХО..
2480.00грн.
Показано з 1 по 1 із 1 (1 сторінок)